menu
strona główna dane kontaktowe logowanie do systemu
 Jubileusz Banku
20 lutego 2011 r. w setną rocznicę powstania Banku Spółdzielczego w Sokołach odbyło się Zebranie Przedstawicieli. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną w intencji bankowców. Na zebraniu przypomniano historię banku i podsumowano ostatni rok działalności. Rozpatrzono sprawozdanie zarządu i rady nadzorczej za rok 2010. Naszymi gośćmi byli władze Mazowieckiego Banku Regionalnego SA: prezes Danuta Kowalczyk, wiceprezes Maciej Rocki, dyrektor Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych. Lech Nikołajuk, władze gminy Sokoły – wójt Józef Zajkowski i przewodnicząca Rady Gminy Hanna Maria Kurzyna, dyrektorzy szkół, przedstawiciele lokalnych instytucji, przedsiębiorcy z gminy Sokoły.
Bank powstał w roku 1911. Pierwszą walutą były ruble, później marki polskie, i złotówki. Przez wiek używał wiele nazw, najdłużej działa pod nazwą obecną, bo od roku 1966.
100 lat to piękny jubileusz, to nie tylko historia firmy, ale i historia kraju w którym dane było jej istnieć, to także historia pojedynczych ludzi, którzy nią zarządzali, którzy w niej pracowali i tych którzy byli jej klientami.

Zarząd BS

Szczegółowa historia naszego banku zostanie opisana w monografii, której wydanie planujemy w czerwcu bieżącego roku.
 
     
     
     
     
     
Bank Spółdzielczy w Sokołach,  ul. Sikorskiego 12,  18-218 Sokoły
tel. 086 274 15 80,   fax 086 274 11 13
e-mail:   sekretariat@bssokoly.pl